Siedmiu wrogów sukcesu finansowego

Siedmiu wrogów sukcesu finansowego

     Według Bretta Wildera, dyplomowanego planisty finansowego, możemy wyróżnić siedem czynników mających negatywny wpływ na sukces finansowy. Można je podzielić na wewnętrzne, czyli takie, które pochodzą bezpośrednio od nas, i zewnętrzne, na które nie mamy bezpośredniego wpływu.
     

     1. Brak dyscypliny

     Bez dyscypliny ciężko jest zdobyć majątek. W rzeczywistości niemożliwe jest bogacenie się, szybsze czy wolniejsze, jeśli wydajemy więcej, niż zarabiamy. Zatem kompulsywne wydawanie pieniędzy jest zdecydowanie niewskazane, natomiast zaleca się rejestrowanie wydawanych środków.

     2. Materializm

     Bardzo łatwo jest ulegać chęci ciągłego polepszania standardu życiowego. Ale trzeba pamiętać, że tak naprawdę rzeczy nie wzbogacą naszego życia, a materializm rodzi niezadowolenie. Dlatego też warto skoncentrować się przede wszystkim na wartościach intelektualnych i duchowych.

     3. Dług

     Jak wiadomo, nie wszystkie długi są złe. Rozsądnie wykorzystane pieniądze z pożyczki mogą nam przynieść korzyści. Jednak długi konsumenckie i niekorzystne kredyty są zdecydowanym wrogiem sukcesu finansowego.

     4. Podatki

     Naszym obowiązkiem jest opłacanie podatków, które jesteśmy państwu dłużni. Ale nie jesteśmy zobligowani to płacenia niczego ponadto. Jak mówi Wilder, nie ma niczego niepatriotycznego w ograniczaniu płaconych podatków. Powinniśmy za to aktywnie pracować, aby ciążące na nas podatki mogły być jak najniższe.

     5. Inflacja

     Inflacja jest cichym wrogiem majątku. Nie doprowadzi nas momentalnie do bankructwa, ale sukcesywnie będzie „podgryzać” nasze pieniądze każdego roku. Niemożliwe jest całkowite wyeliminowanie skutków inflacji, ale warto nauczyć się je ograniczać.

     6. Błędy inwestycyjne

     W ostatnim okresie wielu inwestorów boleśnie przekonało się o tym, że nieumiejętnie zbudowany portfel inwestycyjny może być zabójczy. Tego wroga można pokonać edukacją, zrozumieniem dywersyfikacji i alokacji aktywów oraz oddzieleniem emocji od inwestycji.

     7. Nagłe przypadki

     Ostatnim wrogiem finansowego sukcesu są niespodziewane sytuacje, takie jak utrata zatrudnienia, choroba, śmierć czy komplikacje prawne. Bez planu działania w razie takich sytuacji zdajemy się na pastwę losu. Dlatego warto zabezpieczyć się finansowo na wszelki wypadek.

 

wróć do kategorii... Autor: redakcja Budujemyfirme.pl

  Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

  W razie pytań prosimy o kontakt:

  Tel: 793 024 625
  E-mail: doradca@budujemyfirme.pl

  Nasze e-booki:

  Dotacje dla firm Świętokrzyskie

  Dotacje unijne w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych Dotacje unijne dla polskich przedsiębiorców przewidziane na lata 2007 – 2013 będzie się odbywało zgodnie z zasadami regionalnej po

  Czytaj więcej...
  Dotacje dla firm Świętokrzyskie

  Newsletter