Sens oszczędności i inwestycji

Sens oszczędności i inwestycji

     W chwili zastanowienia możemy zadać sobie pytanie, jaki jest tak naprawdę sens oszczędzania i inwestowania? Krótką odpowiedzią na tak postawione pytanie będzie: oszczędzamy i inwestujemy pieniądze teraz, aby móc je wydawać później. Ludzie marzą o niekończącym się wypoczynku i wspaniałych posiadłościach. Niestety po kilku miesiącach niekończący się wypoczynek często przeradza się w niekończące się znużenie.
     

     Nie znaczy to jednak, że pieniądze nie mogą poprawić naszego życia. Jak mówi Jonathan Clements, felietonista finansów osobistych, majątek może dać nam trzy główne korzyści. Przy czym warto zaznaczyć, że jeśli jesteśmy rozsądni, to możemy korzystać z tych trzech dobroczynnych skutków nawet bez wielkich pieniędzy. Chociaż nie da się ukryć, że te ułatwiają sprawę.

     1. Jeśli mamy pieniądze, nie musimy się o nie martwić

     

     Trzeba jednak zauważyć, że nie jest to do końca prawda w przypadku osób zamożnych. Ale żyjąc poniżej naszych dochodów możemy osiągnąć pewien poziom finansowej kontroli, nawet jeśli nie jesteśmy bogaci. A unikanie długów daje nam wolność.

     2. Pieniądze dają nam możliwość rozwijania naszych pasji

     Czego chcemy od życia? Co daje nam poczucie celu? Tymi sprawami będziemy pewnie chcieli zająć się na emeryturze. Ale jeszcze lepszym rozwiązaniem jest znacznie wcześniejsze działanie w tym kierunku i budowanie kariery wokół naszych pasji. Wykonywanie satysfakcjonującej pracy ma bowiem naprawdę spore znaczenie.

     3. Pieniądze mogą pomóc w organizacji czasu z rodziną i przyjaciółmi

     Jak wiadomo, prawdziwy majątek pochodzi ze związków międzyludzkich, a nie ze złotówek i groszy. Kapitał socjalny jest wart o wiele więcej niż finansowy. Ale nie da się też ukryć, że posiadane pieniądze pomagają w zagospodarowaniu czasu, który możemy poświęcić rodzinie i przyjaciołom.

     Na pytanie o najważniejszą rzecz, jakiej nauczył się Clements, odkąd zaczął pisać o finansach osobistych, odpowiedział, że sukces finansowy w małym stopniu zależy od naszych zdolności w dobieraniu odpowiednich inwestycji. Bo tak naprawdę liczą się sprawy, o których ludzie często zapominają, czyli utrzymywanie stałego zatrudnienia, pozostawanie w dobrym zdrowiu i unikanie rozwodów.

     Często tak bardzo skupiamy się na oszczędzaniu i inwestowaniu, że przestajemy myśleć w szerszej perspektywie i zapominamy dlaczego właściwie to robimy.
 

wróć do kategorii... Autor: redakcja Budujemyfirme.pl

  Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

  W razie pytań prosimy o kontakt:

  Tel: 793 024 625
  E-mail: doradca@budujemyfirme.pl

  Nasze e-booki:

  Dotacje dla firm Świętokrzyskie

  Dotacje unijne w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych Dotacje unijne dla polskich przedsiębiorców przewidziane na lata 2007 – 2013 będzie się odbywało zgodnie z zasadami regionalnej po

  Czytaj więcej...
  Dotacje dla firm Świętokrzyskie

  Newsletter