Dotacje na start, czyli od czego zacząć

Dotacje na start, czyli od czego zacząć

Czy jesteś zainteresowany szkoleniami oraz doradztwem w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, a także dotacjami na rozpoczęcie własnej działalności??  Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi TAK, to ten konkurs jest zdecydowanie dla Ciebie!! Właśnie ruszyła druga odsłona konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach Działania 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samo zatrudnienia Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki mającego wspomagać osoby  zamieszkujące (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego )  i/lub pracujące na terenie Województwa Małopolskiego. Tym razem nie przegap swojej szansy!! Zapoznaj się z zamieszczonymi w tym artykule informacjami i załóż swoją własną działalność gospodarczą.


Konkurs ten skierowany jest do osób bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo oraz pracujących, którzy mają innowacyjny, konkurencyjny pomysł na działalność gospodarczą. Podstawowym kryterium udziału w konkursie jest złożenie w odpowiednim terminie, podanym przez konkretną instytucję, wniosku rekrutacyjnego. Jest on naszym tzw. „paszportem" dostania się do czołówki, która bierze udział w następnych etapach. Dzięki wypełnieniu wniosku dostajemy punkty, które decydują o naszej pozycji na liście wybrańców. Dodatkowe punkty rekrutacji przydzielane są również wg wymagań ustalonych w programie danej instytucji. Preferencje do udzielenia rekrutacji także określane są indywidualnie wg placówki. Przykład: w Instytucie Przedsiębiorczości „Prymus" dodatkowe punkty podczas rekrutacji dostaną osoby z powiatów: dąbrowskiego, tarnowskiego, gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, proszowickiego, miechowskiego, a preferencje do rekrutacji mają osoby do 25 roku życia (zarówno kobiety jak i mężczyźni) oraz kobiety (niezależnie od wieku). Należy zapoznać się z wymaganiami danej instytucji. Warunkiem konicznym do przystąpienia do konkursu jest założenie oraz prowadzenie działalności zgodnej z Regionalną Strategią Innowacji Województwa Małopolskiego 2007-2013*.


W ramach konkursu należy zgłaszać się do biorących w tym przedsięwzięciu instytucji, które będą rekrutować uczestników, przeprowadzać szkolenia i przyznawać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wszystkie wymienione podmioty znajdują się na obszarze województwa małopolskiego.


Jedną z nich jest VARIANT Spółka Akcyjna, do której mogą zgłaszać się kandydaci z  powiatu chrzanowskiego, olkuskiego oraz oświęcimskiego. Wspiera ona projekt: Własna firma najlepszym wariantem na przyszłość. W ramach tego projektu zostaną udzielone 54 dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej (na 90 osób zakwalifikowanych do projektu). Swoje zgłoszenia należy składać  osobiście w biurze projektu lub drogą pocztową (decyduje data wpływu). Punkt rekrutacyjny będzie znajdować się w Trzebini, jednak dokładny adres i numer kontaktowy zostanie podany w dniu 1 marca 2011 roku z chwilą uruchomienia projektu.


Osoby z województwa małopolskiego mogą się zgłaszać również do Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp z.o.o, która wspomaga projekt: Twój biznes - Twoja przyszłość. W tym projekcie zostanie udzielonych aż 160 dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej (na 240 osób zakwalifikowanych do projektu). Swoje zgłoszenia należy składać do następujących punktów rekrutacyjnych: Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o., Rynek 8/9, 32-400 Myślenice tel. (12)274-43-43, Akademicki  Inkubator  Przedsiębiorczości Politechnika Krakowska , ul. Skarżyńskiego 9/801, 31-866 Kraków,  tel. (12) 374-37-61, Centrum Transferu Technologii Medycznych Park Technologiczny Sp. z o.o., ul. Prądnicka 80, 31-202 Kraków tel. (12) 614-35-58 oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Akademia Górniczo-Hutnicza, Ul. Reymonta 17, 30-059 Kraków (12)617-41-08. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą specjalistycznego systemu informatycznego, jak również osobiste zgłoszenie w biurze projektu. Przewidywane terminy rekrutacji to luty 2011 oraz październik, listopad 2011.


Przewidziano również rekrutację w Instytucie Przedsiębiorczości "PRYMUS", która ma swój punkt obsługi w Krakowie na os. Centrum C 10, sala 3. Instytut ten koordynuje projekt: Weź udział w XLX® i zostań przedsiębiorcą ! dzięki któremu na rozpoczęcie działalności gospodarczej zostanie udzielonych 30dotacji. Swoje wnioski należy składać w terminie od 17 lutego do 2 marca 2011 roku pocztą elektroniczną, pocztą tradycyjną, faksem lub osobiście do wyznaczonego punktu.


Przeczytałeś cały artykuł i dalej jesteś zainteresowany założeniem działalności?? To teraz najważniejsze. Maksymalny udział środków UE w wydatkach kwalifikowanych, czyli kosztów poniesionych podczas prowadzenia projektu, które kwalifikują się do refundacji w ramach udzielonego dofinansowania wynosi 85%. Maksymalnie możesz dostać aż 40 000 złotych dofinansowania.


Nie zastanawiaj się dłużej, tylko weź życie w swoje ręce i bądź swoim własnym szefem. Bądź niezależny i przedsiębiorczy. Świat jest ciekaw Twoich pomysłów!!

 

wróć do kategorii... Autor: Gracjan Czak

  Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

  W razie pytań prosimy o kontakt:

  Tel: 793 024 625
  E-mail: doradca@budujemyfirme.pl

  Nasze e-booki:

  Dotacje dla firm: Podkarpackie

    Dotacje unijne w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych Dotacje unijne dla polskich przedsiębiorców przewidziane na lata 2007 – 2013 będzie się odbywało zgodnie z zasadami regionalnej pomocy inwestycyjnej

  Czytaj więcej...
  Dotacje dla firm: Podkarpackie

  Newsletter