Czego potrzebujesz aby odnieść sukces?

Czego potrzebujesz aby odnieść sukces?
    Sukces w interesach zależy od określenia zapotrzebowania na rynku i zaspokojenia ich twoim produktem lub usługą. Ogromnie ważne jest, aby sprzedawać to, czego ludzie potrzebują. W tym celu trzeba najpierw sprecyzować własne potrzeby; to co lubimy robić i czym sami się pasjonujemy. Dopiero następnym etapem jest dowiedzenie się, jakie są potrzeby innych, czyli naszych potencjalnych klientów. Wiedząc te dwie rzeczy, możemy pogodzić interesy swoje i odbiorców naszych usług. Dopiero wówczas jesteśmy w stanie dostarczać produkty lub usługi, na których deficyt cierpi rynek, a które idą w parze z naszą pasją życiową i zainteresowaniami.

    Oczywiście, aby osiągnąć sukces, nie wystarczy sama pasja. Potrzebne są także: świetna organizacja, nowatorstwo i dobry marketing. Mimo tego to właśnie pasja stała się podstawą działania największych światowych koncernów. Wystarczy podać tu jako przykład Henri`ego Forda, którego sukces zrodził się z miłości do samochodów, czy Billa Gatesa, który po prostu kochał komputery. Każde przedsięwzięcie stworzone wyłącznie w celu generowania wpływów jest z góry skazane na kłopoty - wielkie kłopoty, wcześniej czy później.

    Aby odnieść finansowy sukces, musimy przede wszystkim być bardzo dobrzy w tym, co robimy i zastosować odpowiednią taktykę handlową. Jeżeli dokonamy prawidłowego wyboru i wybierzemy do współpracy ludzi, którzy podzielają nasze pasje, łatwiej będzie nam prowadzić dobrze prosperującą firmę.

    Większość przyszłych przedsiębiorców próbuje podążać za czymś, co akurat jest popularne, mając nadzieję, że oznacza to większą szansę na powodzenie. Nie warto jednak podążać ich śladami, ponieważ można zarabiać, sprzedając nie tylko to, co jest modne, ale też i to, co lubimy, a przy tym osiągać niezłe zyski.

wróć do kategorii... Autor: Gracjan Czak

  Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

  W razie pytań prosimy o kontakt:

  Tel: 793 024 625
  E-mail: doradca@budujemyfirme.pl

  Nasze e-booki:

  Dotacje dla firm: Mazowieckie

  Dotacje unijne w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych Dotacje unijne dla polskich przedsiębiorców przewidziane na lata 2007 – 2013 będzie się odbywało zgodnie z zasadami regionalnej po

  Czytaj więcej...
  Dotacje dla firm: Mazowieckie

  Newsletter